20 października 2018

17.10.2018r uczniowie kl 1 razem z uczniami kl. 0-3, dyrekcją szkoły, nauczycielami, pracownikami szkoły, świętowali ,,Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania’’. Dzieci miały okazję poznać przygody Gangu Słodziaków oraz innych bohaterów wybranych pozycji książkowych. Dodatkowo uczniowie z wych. zorganizowali  ,,Klasowy Tydzień Głośnego Czytania’’ czytając w różnych miejscach w szkole i bliskim otoczeniu np: boisku, placu zabaw, polaną leśną, skwerkiem szkolnym. Do rozbudzenia nawyku czytania u dzieci, byli zaproszeni też Rodzice  – przez 21 dni głośno czytali swoim dzieciom, za co dzieci otrzymywały naklejki do mini-albumu. Po aktywnym czytaniu odbyły się:  konkursy, gry planszowe, zabawy ruchowe. Dzieci również układały i rozwiązywały krzyżówki. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie kl.1 narysowali swoją historię przygód Gangu Słodziaków           pt.,,Ze Słodziakiem – sówką Zosią się nie zgubisz’’. Praca dzieci została zgłoszona do konkursu edukacyjnego  ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków’’ zorganizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników ( liczymy na wygraną J).

Wychowawca klasy Justyna Kaczyńska.

FOTO          przewiń do dołu

Ze Słodziakiem – sówką Zosią się nie zgubisz